W ciągu godziny Słońce dostarcza Ziemi więcej energii niż zużywa się na niej w ciągu całego roku. To jeden z powodów, dla których wykorzystanie promieni słonecznych do wytwarzania energii elektrycznej uważa się za technologię przyszłości.

Panele fotowoltaiczne mogły powstać m.in. dzięki pracy noblisty z XIX w, profesora wrocławskiego Śląskiego Uniwersytetu  Fryderyka Wilhelma Philippa Eduarda Antona von Lenarda, który badał zjawisko fotoelektryczne. Później za wyjaśnienie zjawiska spowodowanego zetknięciem się fotonu (cząsteczki światła) z elektronem nagrodę Nobla odebrał sam Albert Einstein (1921 r). 

Instalacje fotowoltaiczne to także zasługa polskiego naukowca Jana Czochralskiego, który opracował metodę wytwarzania monokryształów krzemu, a jego metoda wykorzystywana jest przy produkcji paneli do dnia dzisiejszego.

Pierwsze moduły PV miały sprawność zaledwie 4%, w chwili obecnej seryjna produkcja zapewnia nam już produkty 5 krotnie wydajniejsze dzięki czemu potrzeba coraz mniejszej powierzchni do zapewnienia sobie odpowiedniej wielkości produkcji energii.

Fotowoltaika aktualnie to najmniej absorbująca czas elektrownia, która nie wymaga od użytkowników częstego sprawdzania ubytku jakiś elementów, czy prawidłowości działania systemu. Dzięki aplikacjom producentów falowników możemy monitorować na bieżąco w jaki sposób działa system i ile prądu zdołaliśmy wyprodukować w danym okresie.

Stopniowe zmniejszanie produkcji CO2 do atmosfery to nasz obowiązek wobec kolejnych pokoleń i naszej planety. Poza tym dzięki wykorzystaniu dostępnego, darmowego źródła energii jakim jest Słońce zapewniamy sobie niezależność energetyczną od cen zewnętrznych dostawców, a zarobione w ten sposób pieniądze możemy wykorzystać na inne cele.

 

Wielu sprzedawców żąda podpisania umowy przed przystąpieniem do prac projektowych, lub w ogóle nie robi projektu instalacji fotowoltaicznej. My chcemy aby klient podejmując decyzję był w pełni świadom czego może oczekiwać po instalacji PV.

Kupując samochód zawsze dowiadujecie się jakie ma osiągi – spalanie, prędkość maksymalna, ile czasu potrzebuje aby rozpędzić się do 100 km/h. Każdy zazwyczaj korzysta z możliwości jazdy próbnej, aby przekonać się czy auto spełnia jego oczekiwania.

Dlaczego w przypadku instalacji fotowoltaicznej, której cena jest często równa cenie naszego samochodu, klienci nie żądają wyliczeń rocznej produkcji, która jest uzależniona nie tylko od mocy modułów, ale także odpowiedniego dobrania falownika, ustawienia modułów względem południa, kąta ich nachylenia, czy przeszkód które mogą powodować straty.

Zanim podpiszemy z kimś umowę zawsze robimy pomiar dachu, projekt w jednym z najlepszych obecnie komercyjnych programów do obliczeń PV SOL PREMIUM i dopiero mając wszystkie dane przedstawiamy klientowi przewidywany roczny uzysk, optymalne rozwiązanie, czas zwrotu z inwestycji. Na tej podstawie jesteście w stanie podjąć racjonalną decyzję. Sama wycena modułów PV z falownikiem nie jest miarodajna i nijak nie może być wiarygodną podstawą do zakupu systemu fotowoltaicznego.